Kirakójáték gyerekeknek – online játékra fel!

kirakójáték

Kirakójáték: a figyelem fejlesztője

Dolgoznál, vagy tanulnál, de addig le kellene kötni a gyerekeket valamivel? Segít a kirakójáték – ezúttal a gépen! 

Gyermekkorodban biztosan te is sokat játszottál kirakóval, puzzle-lel – csak akkor volt gond, ha egy idő után elveszett belőle néhány darab. Vagy a sok ideig rakosgatott kirakódat összeborította a tesód, esetleg a szülők unták meg, hogy napokon keresztül nem lehet rendeltetésének megfelelően használni a  családi ebédlőasztalt, így szépen besöpörték a dobozba…

A kirakójátékok több szempontból is nagyon hasznosak. Egyrészt kitartásra, aprólékos figyelemre szoktatnak. Fejlesztik a finom motoros képességeket is, az apró darabok megfogásával, rakosgatásával. A formák beazonosítása, a kapcsolódási lehetőségek meglátása a logikai készséget is erősíti. Nem utolsó sorban pedig elég időre lekötik a gyerkőcöket ahhoz, hogy közben anyu/apu is szusszanhasson egy kicsit 🙂 Ám ha te is beszállsz a játékba a gyerekkel együtt, úgy még élvezetesebb a dolog, és így is pihentető.

 

Nincs ez másként az online kirakójátékok esetében sem.

Sőt, a hagyományos kirakókkal szemben némi plusz lehetőséget is tartogatnak.

Ha van két készüléketek (gép tablet), versenyezhettek is, ki tudja kirakni ugyanazt a képet. Vagy a gyerekek versenyezhetnek egymással – így a civakodásokat is jó időre ki lehet iktatni. A hagyományos kirakójáték ezt nem nagyon tette lehetővé – hiszen ugyanabból nem szokás megvenni két egyformát…

Az online puzzle-nek ráadásul sok-sok előnyös tulajdonsága is van: nem vesződnek el a darabok, nem gyűrődik meg a papír, nem tud elbújni az utolsó darab a fotel oldalában, két különböző kirakó játék darabjai sem tudnak összekeveredni, ráadásul megunhatatlan, hiszen annyi kirakójáték áll rendelkezésedre, amennyit csak akarsz – mindez ingyen.

 

Röviden pár szó arról, hogyan működik az online kirakójáték:

Egy-egy puzzle darabot így tudsz “megfogni”, és “arrébb tenni”:

– kattints rá
– a bal egérgomb lenyomva tartásával megfogod
– a bal egérgomb lenyomva tartása mellett húzod a megfelelő irányba
– ha a helyére került, csak engedd el
– ha segítség kell a kirakáshoz, alul a kis képre, vagy a szellem ikonra kattints

 

További rengeteg kirakót találsz ezen az oldalon.

Jó szórakozást kívánok 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük