FEJLESZD A DIGITÁLIS KREATIVITÁSODAT, ÉS FELEJTSD EL AZ UNALMAS ÓRÁKAT!

Tágítsd ki a számítógépes világodat!

Töltsd hasznosan az idődet a DigiKlub leckéivel!

Ismerj meg sok hasznos és kreatív, számítógépen végezhető tevékenységet, műveletet, funkciót!

MIT TALÁLSZ BENNE?

DigiKlub Leckeválogtás – Képszerkesztés anyagban olyan leckéket válogattam össze a >>> DigiKlub online tanfolyam leckesorozatából, amelyek a képekkel, képszerkesztéssel foglalkoznak.

Ezekkel a leckékkel nagyon sok hasznos, érdekes, kreatív képszerkesztési tudnivalót sajátíthatsz el, lépésről lépésre bemutatott videós  oktatóanyagokon keresztül. Segítségükkel szuper, figyelemfelkeltő dolgokat alkothatsz, amiket felhasználhatsz akár a munkádhoz, akár a hobbidhoz, de akár még mások szórakoztatására is.

Ha szívesen töltöd az idődet kreatív tevékenységekkel a számítógép mellett, vagy ha online dolgozol (akár saját vállalkozásban, akár MLM-ben), sok hasznos, és felhasználható ismeretre teszel szert ebből a válogatásból.

 

TARTALOM

Az első 4 ingyenes lecke tartalma:

Az első 4 ingyenes lecke még nem szorosan a képszerkesztés témakörével foglalkozik. Ezekben a leckékben olyan alap ismereteket tekintünk át, amik a leckék eredményes feldolgozásához is szükségesek.

(A kis nyilakra kattintva ki tudod bontani a leckék részletesebb tartalmát.)

Elsőként két különböző böngésző telepítését, használatba vételét ismerjük meg. Megtudhatod

 • hogyan kell őket telepíteni
 • hogyan tudsz keresi hagyományos módon és hangalapú kereséssel
 • hogyan és miért kell törölni a  böngészési előzményeket
 • hogyan kezelheted a böngésző könyvjelzőit

Ebben a leckében A Gmail levelező leghasznosabb funkcióit ismerheted meg:

 • hogyan készíts gmail levelező fiókot
 • milyen fő részei, funkciói vannak ennek a levelezőnek
 • hogyan – és miért úgy – állítsd be a bejövő levelek nézetét
 • hogyan készíts mappákat a leveleződben
 • hogyan tudsz beállítani automatikus válszt és automatikus aláírást
 • hogyan tudsz visszavonni egy már elküldött levelet
 • hogyan könnyítheted a dolgod előre megírt válaszlevelek használatával

Ez a lecke a legfontosabb alapfogalmak tisztázásával, a számítógépen végezhető alapműveletek áttekintésével foglalkozk:

 • milyen alapfogalmakkal kell tisztában lenned (ablak, címsprr, tálca, fájlformátumok, stb.)
 • hogyan hozd létre, és hogyan kezeld a mappákat a számítógépeden
 • hogyan tudod áttekinthetővé, kereshetővé teni a saját mappaszerkezetedet
 • hogyan tudsz letölteni emailből, weboldalról
 • hogyan tudsz beállítani saját háttérképet az asztalodon

A tanfolyam leckéi egy WordPress zárt oldalon helyezkednek el. Ebből a leckéből megismered:

 • mit jelent a zárt oldal
 • hogyan tudsz jelszót változtatni, belépni
 • hogyan tudod pótolni az elfelejtett jelszavadat
 • hogyan néz ki a zárt oldal felhasználói felülete
 • hogyan tudod módosítani az adalapodat

Hogy ne legyen zsákbamacska, az első 4 előkészítő leckét odaadom neked ajándékba. Ha ezeket végignézed, máris kapsz egy képet arról, hogy mire számíthatsz a tanfolyamon. Megismered a stílusomat, el tudod dönteni, hogy kell-e ez neked, és meglátod azt is, mennyire felel meg neked ez az oktatási módszer. (Persze meglehet, hogy a bevezető leckékben lévő dolgokat te már tudod – ám betekintésre ebben az esetben is alkalmasak lesznek.)

Nincs más teendőd, mint a gombra kattintva elkérni az ajándék leckéket – ez még semmire nem kötelez.

A további leckék tartalma

Ismerkedj meg a rengeteg lehetőséget kínáló CANVA online képszerkesztővel! Ez egy olyan képszerkesztő alkalmazás, amit nem kell letöltened a gépedre, hanem online tudsz vele dolgozni. Nagyon sokoldalú, nagyon sokat tud, és nagyon profi képeket szerkeszthetsz vele, sokféle funkcióra – mind online felhasználásra, mind pedig nyomtatásra is.

Nem szó szerint értelmezett képszerkesztés, de kapcsolódik szorosan a képekhez, azok felhasználásához. Akár az első leckében megismert képszerkesztővel készült képeidet is felhasználhatod itt. Nem csak gyerekeknek szerezhetsz örömöt egy saját egyedi, számítógépen játszható kirakójátékkal – de sok egyéb dologra is felhasználhatod. Ebből a leckéből megismered, hogyan tudsz online puzzle-t készíteni.

Ebben a leckében sok apróságot szedtem össze, amit a képekkel kapcsolatban érdemes tudni. Szó lesz a formátumokról, méretekről, felbontásról, konvertálásról, a felhasználhatósági szabályokról, licenszekről. Valamint szót ejtünk a képkereső használatáról, szabad felhasználású képek lelőhelyeiről, képek lementéséről, speciális képkeresőkről, és még a nagyon nagy méretű fájlok továbbításáról is.

Ez a lecke megtanítja neked a képmetszés, képernyőfotózás többféle módszerét, hiszen erre a funkcióra igazán sokszor lehet szükségünk. Képernyófotózunk billentyűkombinációkkal, beépített alkalmazással, böngésző bővítménnyel, és letölthető képmetsző programmal. És megismerkedünk a Chrome áruházzal is.

A-tól Z-ig megismerheted egy ingyenes képregény készítő alkalmazás használatát, amivel sokféle célra felhasználható képet, képsorozatot alkothatsz – rajztudás nélkül is.

Ebben a leckében is sokféle érdekességről lesz szó: emojikról, szöveg hangulatjelekről, szimbólumokról, “zajos írásról”, különböző írástípusok netes használatáról, online szöveggenerátorokról, különleges írásokról.

Megismerkedünk egy online gif (mozgókép) készítő alkalmazással, amivel “mozgóképesítheted” a saját fotóidat. Készítünk mozgó képes bannereket, és saját logót is.

MIT MONDANAK, AKIK NÁLAM TANULNAK?

Czidlina Ildikó
szerencsesszamarak.hu

MEGRENDELÉS

TOVÁBBI ELÉRHETŐ TANANYAGOK

DIGIKLUB online tanfolyam

Egy éves online tanfolyam a digitális felzárkózásért! Sokféle hasznos és érdekes ismeretet elsajátíthatsz a számítógép és internet használatával kapcsolatosan.

Tanulás közben pénzt is kereshetsz a partnerprogramunkkal!

DIGIKLUB Lecketár 1.

Az egy éves Digiklub online tanfolyam leckéi egyben megvásárolható formában. Az első Lecketár az első 4 ingyenes leckén kívül további 10 leckét tartalmaz. 

Következő rész várható megjelenése: 2019. március eleje

Weboldalkészítés kezdőknek, A-tól Z-ig

A WordPress weboldalkészítés lépésről lépésre vezető útmutatója. A domain név vásárlástól a működőképes weboldal felépítéséig, alapfokon.

WordPress weboldalra van szükséged? Ismerd meg az alapokat!

Elementor online tanfolyam

Lego élmény a WordPress weboldal építésben! Az Elementor  ingyenes verziója is teljes értékű weboldal építő. Ismerd meg, és építs weboldalakat – programozói tudás és korlátok nélkül! 

Az Elementor használatának tudnivalói egy részletes anyagban!

A weboldalak tárhelyszolgáltatója az ELIN.hu Informatikai Szolgáltató és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság 
9024 Győr, Déry Tibor utca 11. 2. em. 4. sz.
(Cg.08-09-016359, adószám: 14315754-2-08)

A weboldal a jobb felhasználói élmény biztosításához és a működéshez szükséges sütiket használ. A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás