Virtuális asszisztens szeretnél lenni?
Akkor ez neked szól!

Ezen az online tanfolyamon megtanulhatod,

kinek, mit és hogyan dolgozhatsz akár a saját otthonodból,

és együtt felépítjük a te
VA vállalkozásodat.

Virtuális asszisztens leszek tanfolyam

Először is tisztázzuk: mi is az virtuális asszisztens?

VA= Virtuális asszisztens: gyűjtőfogalom. Olyan képzett szakemberekre használják, akik a távolból, leginkább otthonról (ún. „home office”-ból), segítik, támogatják  a vállalkozások működését.

Szakosodhatnak képzettség, tapasztalat, érdeklődési kör szerint. 

Ide sorolhatjuk pl. azokat, akik online tartalmakat készítenek, akik a reklámozásban segítenek, akik személyes segítői sokféle területen egy vállalkozónak, stb.  

A VA nem feltétlenül, és nem mindig azonos egy virtuális titkárnővel. Egy VA dolgozhat hasonló munkakörben, mint egy “hagyományos” titkárnő, de elláthat specializáltabb feladatokat is.

Kiknek és miért éri meg egy virtuális asszisztens munkáját igénybe venni?

Olyan cégeknek hasznos a virtuális asszisztens igénybe vétele, akiknél több, rendszeres, nem feltétlenül irodához kötött, más helyszínekről is elvégezhető, kiszervezhető munkafolyamat adódik, viszont ezek mennyisége nem (mindig) tölti ki egy teljes állású munkatárs teljes havi munkaidejét. 

A VA maga felel a munkája, vállalkozása adózásáért, így a munkát adó ügyfélnek nem jelent terhet a munkabér, a járulékok, és a munkaviszonnyal kapcsolatos egyéb teendők. Csak a  ténylegesen elvégzett munkára fizet, így költséghatékony.

A díjazás szerződés szerint lehet havi bér, órabér, projekt alapú díjazás, vagy egyéb forma, ami mindkét félnek megfelelő.

Egy VA dolgozhat több cégnek is, és egy cég is dolgozhat együtt több VA-val is.

Miért legyél VA?

Eldöntheted, kinek dolgozol

Mérlegelheted, hogy egy adott munkaadóval akarsz-e együtt dolgozni, vagy sem

Eldöntheted, mit dolgozol

Nem kell olyan munkát elvállalnod, amit nem szívesen csinálsz, amit nem szeretsz

Eldöntheted, mikor dolgozol

A feladatvégzéssel a legproduktívabb időszakaidhoz – és nem a munkaidőt jelző órához kell igazodnod

Rugalmas munkaidő

A megadott határidőkön belül rugalmasan szervezheted a munkavégzésedet

Néhány eszköz elegendő

A háztartások többségében rendelkezésre állnak a szükséges eszközök, nem igényel óriási anyagi beruházást

Tervezhető bevétel

Megfelelő ügyfélkör kialakításával a havi jövedelem előre tervezhető

Elérhető magas jövedelem

Ebben a formában magasabb jövedelem érhető el, mint alkalmazottként

Kreatív megoldások

Bevezethetsz, kitalálhatsz újításokat, kreatív megoldási módszereket, változatossá téve a  munkádat

Hogyan indíts VA vállalkozást?

 • Legelőször is szükséges felmérned a jelenlegi  tudásodat, képességeidet, hogy tudd, milyen feladatok elvégzését tudod majd elvállalni. Illetve végig kell gondolnod azt is, hogy még mit, mikor, hol, hogyan kell megtanulnod, ha szükséges.
 • Meg kell tervezned az időbeosztást, a munkaidőt, a bevételeidet és kiadásaidat, az áraidat, ki kell választanod a neked legmegfelelőbb vállalkozási formát.
 • Ki kell találnod a vállalkozásod nevét, kell legyen egy weboldalad, ki kell választanod a munkád során használt egyéb szoftvereket, programokat, felületeket.
 • Fel kell mérned a szűkebb/tágabb környezetedben a lehetséges ügyfél jelölteket, és meg kell tervezned az ügyfélszerzési stratégiádat. 

Ez rengeteg idő, sok utánajárás, kísérletezés,
és munka. 
 

Az erre fordított időd csökkentésében, a kísérletezgetések, vakvágányok elkerülésében segít neked a
“Virtuális asszisztens leszek!”
online tanfolyam.

Mit ad neked ez a tanfolyam?

Szükséges információk egy helyen

Összeszedtünk neked minden olyan szükséges információt, amik egy virtuális asszisztens szolgáltatás elindításához fontosak

Lépésekre lebontott teendők

Nagyobb modulokra, kisebb témákra, és részfeladatokra lebontott anyaggal jutsz el nulláról az indításra kész vállalkozásig

Rendszeres feladatok

Az egyes részekhez különböző megoldandó, elvégzendő feladatokat is kapsz, határidőkkel 

Irányított haladás

A határidők tartását, a feladatok megoldását ellenőrizzük, visszajelzést kapsz, így elkerülheted a halogatást…

Segítő csoportmunka

Közös ötletelésre, problémafelvetésre és feladatmegoldásra létrehozott Facebook csoport a tanfolyami tagoknak

Személyes segítségnyújtás

Ha elakadsz, vagy speciális egyéni eseted van, kérhetsz személyes oktatói konzultációt is

Bónusz#1: Indulási támogatás

A kész vállalkozásod fél évig ingyenes megjelenési felületet kap egy hamarosan induló, virtuális asszisztensi szolgáltatásokat közvetítő weboldalon

Bónusz#2: Fejlődési támogatás

A tanfolyam elvégzése után még 3 hónapig különböző ötleteket, felhasználható anyagokat, kedvezményeket kapsz amiket hasznosíthatsz a saját vállalkozásodban

Bónusz#3: Haladási támogatás

A tanfolyamot elvégző, a VA vállalkozásukat élesben is elindító hallgatók egy “mastermind” csoport tagjai lehetnek, ahol egymást is segíthetik tapasztalatokkal, ötletekkel, megoldási módokkal, valamint kedvezményesen juthatnak hozzá a VA vállalkozás fejlesztését segítő további képzésekhez. 

A tanfolyam végére indításra kész lesz a virtuális asszisztens vállalkozásod és hozzá a technikai háttered.

0
Témakör
0
Lecke
0
Segédlet
0
Gyakorlat
0
Videó
0 +
Órányi anyag

Tanulóink mondták

Mikor indul és meddig tart a tanfolyam?

A tanfolyam akkor indul számodra, amikor jelentkezel. 
A teljes tananyagot egyben megkapod egy online oktatóteremben.
Saját tempód szerint dolgozhatod fel a tananyagot, attól függően, mennyire hamar szeretnéd elindítani a saját VA vállalkozásodat.

Milyen témakörök lesznek?

Az alábbi modulokat fogjuk alaposan, részletesen végigvenni:

Felmérés
Rendszerezés
Tervezés
Technikai háttér kialakítása
Szoftverek
Ügyfélszerzés

A feldolgozás leckékkel, feladatokkal, csoportbeli közös megbeszéléssel, ötleteléssel történik (illetve személyes konzultációval is, ha szükséges). 

Nem csak elmélet lesz, hanem az elméleti részben tanultakat párhuzamosan a gyakorlatban is csináljuk, így a tanulás közben folyamatában felépül a vállalkozásod is.

A tanfolyamot befejezőknek weboldal garanciát adunk.

Weboldal garancia: mi ez?

Egy VA-nak nem feltétlenül kell tudnia weboldalt is készíteni: ez már egy speciálisabb irányultságot igényel. A tanfolyam idején elkészül a saját, VA vállalkozásodat bemutató weboldalad, ami az online ügyfélszerzéshez fontos lesz. 

Ám ahány ember, annyiféle érdeklődés: lehet, hogy neked a weboldal készítés nem fog tetszeni, ha pl. nem igazán informatikai beállítottságú vagy; esetleg szimplán csak nem akarod ezt is megtanulni, vagy épp a hajad is fáj tőle… Ettől te még lehetsz nagyon szuper VA azon a területen, ami a te erősséged.

Ha bármilyen okból kifolyólag a tanfolyamot elvégezve, a weboldal készítésről szóló rész után sem tudod/akarod elkészíteni önállóan a vállalkozásod weboldalát, akkor ebben segítünk neked. A tanfolyam árában benne van, hogy garantáltan lesz egy weboldalad, amit használhatsz a saját VA vállalkozásod online megjelenítéséhez.

A garantált egy oldalas weboldal a következőket tartalmazza: bemutatkozásod/önéletrajzod; képességeid, készségeid, általad vállalt munkák; ártáblázat; időpontfoglaló; ügyfél ajánlások (amikor már lesz); kapcsolatfelvételi űrlap.

Mennyibe kerül?

59 990 Ft
 • 82 videó, összesen 426:58 perc
 • 58 lecke
 • 23 csatolt segédlet
 • 17 gyakorlati feladat
 • Facebook csoport
 • Személyes konzultáció (1 óra)
 • Weboldal garancia
Virtuális asszisztens leszek tanfolyam NOE kártya elfogadás

Van nagycsaládos kártyád? Akkor 20%-kal kedvezményesebb áron rendelheted meg ezt a tanfolyamot!

Ha szeretnéd ezt a kedvezményt, kérlek, megrendelés előtt küldd el a nagycsaládos kártyád fotóját az info@digitaliskola.hu email címre, válasz emailben küldöm a kedvezményt adó kuponkódot, amivel a kedvezményes áron tudod megrendelni a tanfolyamot.

Miért tőlem?

 • Több, mint 10 éve vagyok itthonról dolgozó (online) vállalkozó.
 • Kivitelezőként, online segítőként vannak ügyfeleim.
 • Készítettem jónéhány online tanfolyamot, ahol tanítottam több száz embert különféle témákban: levelezőrendszerek használata, videókészítés, képszerkesztés, prezentáció készítés, honlapkészítés, üzleti kommunikáció, irodai programok használata – sok-sok olyasmi, aminek az ismerete egy VA-nak is hasznos.
 • Felépítettem és működtetek néhány automatizált online rendszert.
 • Folyamatosan tanulok új dolgokat (most éppen programozást).
 • Elég széles körű az érdeklődésem, és (tanítványaim szerint) a tanfolyami anyagaim összeállítása, felépítése, nyelvezete könnyen érthető és tanulható.
 • Ennek a tanfolyamnak az anyagát a saját vállalkozásaim felépítése során összegyűjtött ismeretekből és tapasztalatokból állítottam össze. Te így sokkal egyszerűbben, időt, kudarcot spórolva készülhetsz fel a kihívásra: dolgozz otthonról!

Gyakran feltett kérdések

A kis nyilakra kattintva olvashatod a válaszokat.

 • Először ismerkedünk, többféle kérdőív kitöltésén keresztül felmérem, hogy mik a te adottságaid, körülményeid, lehetőségeid a virtuális asszisztensi munkakörrel kapcsolatosan, illetve ezek ismeretében fogok tudni személyedre szabottan segíteni.
 • Megismerkedünk a lehetséges vállalkozási formákkal, azok előnyeivel, hátrányaival, indítási módjukkal, hogy kiválaszthassuk, ami neked majd leginkább megfelelő lesz.
 • Megtervezzük az időbeosztásodat, a munkatervedet, készítünk pénzügyi tervezést a bevételedre és az árazásra is.
 • Elkészítjük a weboldaladat.
 • Megismerkedünk olyan szoftverek és eszközök használatával, amiket egy virtuális asszisztensnek alapvetően kell tudnia használni: szövegszerkesztő, táblázatkezelő, képszerkesztő, Google dokumentumok, online naptár, feladatkezelő, stb.
 • Megtervezzük az ügyfélszerzés lépéseit, megismerünk ügyfélszerzési lehetőségeket, technikákat, praktikákat.

Konkrétan úgy megyünk végig a lépéseken, ahogy magam is fel szoktam építeni a saját vállalkozásaimat.

A témák és ütemezésük alább látható (kis mértékben változhat):

Virtuális asszisztens leszek tanfolyam tananyagterv

Mindig hétfőn kapod meg az aktuális heti anyagokat, feladatokat. Ezekre a feldolgozási határidő egy hét. A hét folyamán úgy, olyan beosztásban dolgozod fel, ahogy neked kényelmes, amikor időd van rá. Ha napi 20-30 percet rá tudsz szánni, akkor egészen biztosan elkészülsz határidőig. Ha inkább egyben, koncentráltabban foglalkoznál vele heti egy napon, azt is lehet. Lesznek olyan részek, amikor célszerűbb többször, rövidebb időre mellé ülni, de lesz olyan is, ami inkább egyben igényel több időt. A határidőkből ha kicsúszol természetesen nem lesz fejlevétel – de azért próbálj folyamatosan haladni, hogy ne maradj le nagyon. (Mert azt azért tudjuk, hogy ha felgyűlik egy csomó anyag, sokkal nehezebben fogod rászánni magad, hogy bepótold…)

A tanfolyami anyagok egy online oktatóteremben lesznek elérhetőek. Ehhez mindössze egy gmailes email címre lesz szükséged (célszerű már eleve gmail.com-os email címmel jelentkezned). Itt az oktatóteremben tudod követni a kiadott leckéket és feladatokat, a tantermen belül tudsz tőlem privát üzenetben kérdezni, ha valami nem érthető, tudod követni, melyik feladattal vagy kész, melyik van még hátra. Erről az online teremről és a használatáról lesz videós segítség is, így nem kell megijedned, ha ilyet még nem használtál. Biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog a felület 🙂

Igen. Ahol vállalkozások, cégek vannak, ott mindenütt szükség lehet virtuális asszisztensre. Az ilyen vállalkozás indításával kapcsolatos tudnivalókat megtanulhatod a tanfolyamon, illetve a technikai hátteret is elkészítjük hozzá, viszont azt tudnod kell, hogy én a magyar jogszabályok, a magyar adózási viszonyok és a magyar vállalkozási formák tudnivalói lapján készítettem el az anyagot. Ha te egy másik országban élsz, ezeket a tudnivalókat egy ottani szakembertől kell megérdeklődnöd, mert ezekben nem tudok segíteni. Viszont az is lehetséges, hogy külföldön élve magyar cégeknél legyél VA, ebben az esetben minden további nélkül jelentkezhetsz.

Ha weboldalt készítesz, ahhoz szükség lesz egy domain névre. A domain név (az oldalad neve) kb. 2-3000 Ft (1 vagy 2 évre).

Olyan weboldalt fogunk készíteni, amihez nem lesz szükséged tárhelyre (de ne aggódj, ez nem egy ingyenes weboldal készítőben készült, reklámokkal telepakolt oldal lesz).

Ezeken felül más költséged esetleg abból lehet, ha valamilyen technikai eszközt be akarsz szerezni a munkádhoz pluszban.

Hm… Alapvetően nem azzal a céllal tettem bele a csomagba a weboldal garanciát, hogy bárki olcsón weboldalhoz jusson. Az elsődleges cél, hogy ha valóban virtuális asszisztensként szeretnél dolgozni, viszont a weboldalkészítés témája nem érdekel, vagy nem neked való, akkor se maradj online bemutatkozó és ügyfélszerző felület nélkül. Ha a tanfolyam során az útmutatásommal sem sikerülne önállóan elkészítened a weboldaladat, vagy nem is akarsz ezzel foglalkozni, akkor igen, elkészítem neked.
Ha eleve csak weboldalra lenne szükséged, ÉS annak a tartalmi, formai része belefér a megadott keretekbe, akkor végül is igen, lehetséges, hogy csak a weboldalt kérd.
(A tanfolyam keretében garantált egy oldalas weboldal a következőket tartalmazza: bemutatkozásod/önéletrajzod; képességeid, készségeid, általad vállalt munkák; ártáblázat; időpontfoglaló; ügyfél ajánlások (amikor már lesz); kapcsolatfelvételi űrlap.)
Tehát ilyen felépítéssel és tartalommal kérhetsz pl. egy weboldalt a tetőfedő, fodrász,  stb. vállalkozásodnak.

A weboldalak tárhelyszolgáltatója az ELIN.hu Informatikai Szolgáltató és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság 
9024 Győr, Déry Tibor utca 11. 2. em. 4. sz.
(Cg.08-09-016359, adószám: 14315754-2-08)